Природознавство

Завдання з природознавства були створені відповідно до програми. Спрямовані на перевірку виконання державних вимог до рівня загальноосвітньої підготовки учнів у першому семестрі 5 класу.

Діагностика спрямована на:

1)       формування математичної грамотності (сучасні тенденції – вирішення питань повноцінного функціонування людини у суспільстві)

2)       засвоєння програмового навчального матеріалу

За формою більшість завдань подана у вигляді, що відповідає діючому підручнику з математики 5 клас. Деякі завдання – аналогічні відкритій формі у тестах ЗНО.

Англійська мова

Діагностувалося  формування в учнів умінь і навичок  і писемного (читання, письмо) мовлення під час оволодіння тематичним лексичним і граматичним матеріалом протягом 1 семестру 5 класу. При складанні тестових завдань та творчих вправ враховано, що діти вивчають англійську мову не перший рік. Завдання відповідали програмі для спеціалізованих шкіл з поглибленим вивченням іноземної мови, записам змісту уроків у навчальних журналах, зроблених учителями 5 класів. Тест складався з трьох частин: 20 питань із закритою відповіддю (вибір з трьох), завдання на відповідність з використанням стимульного матеріалу у вигляді малюнків та завдання на складання речень за малюнками з використанням словничка. Максимальна оцінка без третього завдання – вісім балів (достатній рівень).

Українська мова

Основною формою перевірки орфографічної і пунктуаційної грамотності є контрольний текстовий диктант. Діагностична робота з української мови складалася з диктанту та граматичного завдання. Граматичне завдання орієнтовано як на повторення, так і на матеріал 5 класу: зробити синтаксичний розбір речення та вказати частину мови.