2021-2022 Навчальний рік

Залучення учнів до різноманітних навчальних і виховних заходів, їх зацікавлення, розкриття їх здібностей, нахилів і талантів – ось неповний перелік цілей, які ставить перед собою педагогічний колектив гімназії, використовуючи якомога більше різноманітних засобів і форм реалізації процесу навчання та виховання. І 2021-2022 навчальний рік не став вийнятком

20 вересня у рамках Олімпійського тижня проведено змагання 5-6 класи "Ми олімпійці".

        

         

Учні гімназії приймали участь у благодійних заходах. Одним з таких була акція «Монетки дітям 2021» і 1 жовтня зібрані кошти були доставлені за призначенням.

        

     

 

6 жовтня, з нагоди 80-річчя трагедії Бабиного Яру, серед здобувачів освіти гімназії було проведено ряд виховних заходів. Були показані тематичні фільми учням 9-11 класів і презентації учням 4-8 класів.

 

       

 

Творчість та креативність є невід’ємною частиною процесу навчання. Учні старшої школу застосували ці підходи в оригінальному стилі привітання вчителів у їх професійне свято.

 

         

 

Також, в гімназії активно працює самоврядування. Старші учні допомагають молодшим краще розуміти певні процеси, явища і навколишній світ. Важливим є безпечне середовище і спілкування. Тому учні 11-х класів проводили серію інтерактивних лекцій на тему булінгу та протидії йому.

         

 

Патріотичне виховання є важливим фундаментом для національної самоідентифікації учня і громадянина у майбутньому. 7 жовтня учні гімназії прийняли участь у патріотичному вишколі-грі «Київ Козак Фест». Такі заходи допомагають виховати силу духу та впевненість у своїх силах.

 

            

 

Учні гімназії є активними учасниками громадського життя. Так, 8-го жовтня до «Всесвітнього дня захисту тварин» молодша школа нашої гімназії провела уроки доброти та зібрала подарунки для безпритульних тварин. А представники самоврядування доправили все до адресатів.

        

 

 

Систематичні тренування і заняття спортом підверджуються результатами змагань учнів. 13 жовтня Збірна команда з легкої атлетики гімназії №172 "Нивки" зайняла 3-є місце у змаганнях осіннього Кубку голови Шевченківського району серед закладів загальної середньої освіти за програмою "Дитяча легка атлетика IAAF".

      

 

 

9 листопада традиційно відзначають День української писемності та мови. Зазвичай у цей день проводять радіотиктант національної єдності. Учні охоче долучились до цього заходу. А також, класні керівники проводили окремі активності в кожному класі.

      

  

  

В грудні збірна команда учнів гімназії взяла участь у «Інтелект-турнірі» та пройшла у фінал. Високі показники учнів в інтелектуальних і фізичних змаганнях є показником гармонійного розвитку особистості.

       

  

          

6 грудня в гімназії відзначали День Збройних сил України. Це свято покликано вірити і поважати людей, стоять на захисті країни. Був проведений конкурс малюнків, як серед учнів гімназії так і на рівні міста Києва.

 

        

 

З 10 грудня Самоврядування гімназії №172 "Нивки" протягом тижня проводили лекції на підтримку Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" та "Толерантність".

       

                   

 

Сила Української держави це єдність. 21 січня буди проведені заходи щодо відзначення Дня Соборності України. Учні 5-6 класів пройшли пізнавальний квест в Національній бібліотеці України для дітей. 9-11 класи переглядали тематичні відео а 4, 7, 8 класи проводили інтерактивні заняття.

 

         

 

 

Важливою датою історії боротьби України за незалежність є 28 січня. В цей день вшановується пам’ять Героїв битви під Крутами. Класні керівники провели у класах виховні години присвячені патріотичному вихованню.

      

                

 

16 лютого у День єднання UAразом учні гімназії провели тематичні флешмоби, в яких були задіяні 4-11 класи.

       

 

   З 31 березня Гімназія №172 «Нивки» відновила свою роботу у дистанційному форматі. До кінця навчального року було проведено ряд заходів 4-11 класами. Учні були залучені до патріотичних, літературних, мистецьких та виховних заходів.

      

 

Спостерігається тенденція до щорічного зростання кількості змістовних і різнопланових  виховних заходів, які проводять класні керівники в класах, і заходів, спрямованих на ознайомлення учнів з культурною спадщиною Києва і України. У Києві учні віртуально відвідують Національний музей  історії Києва, Національний музей історії України, Національний науково-природничий музей НАН України, Київський планетарій, Київський музей-аптека, Музей популярної науки і техніки «Експериментаніум», Національний історико-культурний заповідник «Софія Київська», Музей книги і друкарства, Національний музей архітектури та побуту Пирогово, Музей темряви, Музей Авіації, музей «Київська фортеця», Музей пожежної справи, Музей іграшки та ін., а також подорожують по Україні, відвідуючи міста: Ужгород, Львів, Кам’янець-Подільський, Івано-Франківськ.

                     

 

Рада профілактики правопорушень.

З метою профілактики та попередження правопорушень серед учнів під постійним контролем знаходиться стан відвідування учнями гімназії. Ведеться книга щоденного обліку відвідування.

В 2021-2022 н. р. під особливим контролем були такі питання: працевлаштування випускників 9 і 11 кл.; позакласна зайнятість учнів гімназії; робота гімназії щодо профілактики бездоглядності та правопорушень серед учнів і проведення роботи по правовому вихованню.

На спільних засіданнях Ради профілактики та МО класних керівників слухались звіти класних керівників про роботу з підлітками, які потребують посиленої педагогічної уваги та зайнятість учнів гімназії в позаурочний час.

Багато уваги приділялось протягом року правовому вихованню, профілактиці правопорушень серед учнів, питанням боротьби з негативними звичками, попередженню наркоманії, СНІДу, індивідуальній роботі з учнями та батьками. Серед важливих заходів з цих питань слід відмітити виховні години «Бути здоровим це модно» (профілактика шкідливих звичок, формування здорового способу життя), «Здоровий спосіб життя» (до Міжнародного дня відмови від паління), «Червона стрічка толерантності» (до Міжнародного дня боротьби з ВІЛ/СНІДом), «Антибулінг», «Захисти себе від насильства. Види насильства над дітьми», «Конфліктні ситуації з однокласниками. Знайти правильне рішення», «Безпека життєдіяльності». 

    

   

 

Позаурочна виховна діяльність.

У гімназії №172 «Нивки» створено розгалужену систему гурткової роботи, яка охоплює художньо-естетичний, підприємницьку діяльність, науково-технічний, спортивний та інші предметні напрямки. Метою створення даної системи було задоволення інтересів і запитів учнів, розвиток їх творчого потенціалу, нахилів і здібностей у різних сферах діяльності та спілкування. Вона спланована так, щоб сприяти становленню особистості як творця і проектувальника життя, гармонізації і гуманізації стосунків між учнями і педагогами, гімназією і родиною, керуючись ідеями залучення учнів гімназії до гурткової роботи за конкретними напрямками. Враховуючи індивідуальні освітні потреби учнів, передбачено групові та факультативні заняття. У гімназії працюють гуртки:

 • Гурток «Шкіряний м’яч » 
 • Волейбол 
 • Хореографічний гурток
 • Гурток з гри у футбол «Дитяча легка атлетика»
 • Гурток з вивчення англійської мови «Speaking Club»
 • Гурток шахів
 • Гурток «Підприємницька діяльність» 
 • Гурток Тхеквондо
 • Гурток «Робототехніка»
 • Гурток «Розвиток емоційного інтелекту
 • Гурток малювання «Палітра»

          

Учасники гуртків часто є ініціаторами, організаторами, учасниками  і переможцями конкурсів, концертів і фестивалів, які проводяться  як у гімназії, так і в районі. Серед найбільших досягнень гуртківців хотілося б особливо відмітити: участь у районному спортивно-масовому заході «Дитяча легка атлетика», участь у районних та міських змаганнях з шахів «Шаховий дебют», участь районному конкурсі дитячої та юнацької творчості «Здорове людство», участь у районному та міському конкурсі «Інтелект-турнір», участь у районному етапі змагань «Мотузковий парк», участь у районному конкурсі дитячого малюнку «Моя мрія».

Передумовами для створення в гімназії дитячих творчих об’єднань була постійна робота із вдосконалення системи виховної роботи, залучення більше учнів до позакласної виховної роботи, створення більшої кількості різнопланових заходів, що будуть охоплювати більше учнівської молоді з  метою розвитку їх творчих здібностей, виявлення обдарованих учнів, сприяння їх подальшому самовизначенню.  ЯК УЧНЯМ ЗНАЙТИ СПІЛЬНУ МОВУ З УЧИТЕЛЯМИ?

   «Вести» розпитали школярів і педагогів, що їх не влаштовує одне в одному. А експертів попросили бути «третейськими суддями». Пропонуємо Вам ознайомитися з результатами цієї роботи. Дізнайтеся про те, як школярам знайти спільну мову з вчителями. Далі мовою оригіналу (за матеріалами сайту vesti.ua, авт. Людмила Колб від 28.10.13).
   

 

 

Конкурс малюнків до Дня Соборності України

Конкурс малюнків до Дня Соборності України серед учнів 4-А класу докладніше...

«Фестиваль " Ватра" присвячений Дню Пам'яті Героїв Небесної Сотні»

Діти нашої гімназії прийняли учать у міському творчо-мистецькому фестивалі "Ватра" присвяченому Дню Памя'ті Героїв Небесної Сотні докладніше...

«В гості до 2-Б завітали волонтери Команди порятунку тварин.».

В гості до 2-Б класу завітали волонтери Команди порятунку тварин. Під час цієї зустрічі діти дізналися, як захистити своїх домашніх улюбленців від небезпеки. Повторили, чим можна підгодовувати взимку пташок. Дізналися багато цікавого про кажанів, які мешкають біля наших осель. Як потрібно поводитись, якщо кажани залетять до оселі. Розглянули світлини врятованих тварин, і стали більш досвідченими громадянами України. докладніше...

День пам'яті Героїв Крут

29 січня 2020 року до Дня пам'яті Героїв Крут учні 10-А провели урочистий захід за участю народної артистки Яблонської Г.Г. докладніше...

Щедрівки від Національної бібліотеки України для дітей

Щедрівки від Національної бібліотеки України для дітей докладніше...

Профорієнтаційна лекція від Державного університету телекомунікацій

Профорієнтаційна лекція від Державного університету телекомунікацій докладніше...

Учні 3-А і 3-Б на Презентації збірки пісень

Учні 3-А і 3-Б на презентації збірки пісень "Рідні береги" в Національній бібліотеці України для дітей докладніше...

Яскрава казка "Крижане серце"

Учні 7-А і 7-Б класів презентували новорічну виставу «Крижане серце», створивши власну анімацію, костюми та неповторну атмосферу. докладніше...