Ми віримо в демократичну Україну!

     Це країна, де поважають права людини. Країна з активними та щасливими громадянами, які беруть на себе відповідальність за власні життя та громади. Щасливі люди виростають із щасливих дітей, яких школа надихає, підтримує та готує до дорослого життя.
     Ми віримо, що українську школу можна змінити! Школа може стати місцем, де змінюється майбутнє України. Демократична Україна починається в демократичній школі!
     Місія програми «Демократична школа» - змінити українську школу, щоб вона виховувала активних і відповідальних громадян, які поважають права людини.

  

Для цього ми:

  • залучаємо батьків до всього, що робить школа;
  • інтегруємо школу та громаду;
  • впроваджуємо в школу принципи демократії і прав людини;
  • допомагаємо школі виховувати громадянина;
  • долучаємося до формування освітньої політики.

Наша гімназія в проекті з 2018 року. За два роки ми здійснили важливі свідомі кроки до побудови демократичного освітнього простору гімназії.

Ділимося з Вами цікавими корисними публікаціями:

Практичний посібник «Демократична школа» містить методичні рекомендації щодо демократичного розвитку школи, розроблені у рамках реалізації Всеукраїнської програми освіти для демократичного громадянства «Демократична школа», і призначений для директорів та заступників директорів шкіл, вчителів, батьків, інших зацікавлених сторін >>>

У Європі та світі все більшої важливості набуває формування демократичних компетентностей у школі. Круглий стіл «Демократія та права людини в новій українській школі» став платформою, де міжнародні та українські експерти обговорили стан та напрямки впровадження рекомендацій Хартії Ради Європи з освіти для демократичного громадянства і прав людини в школах України в контексті напрацювань робочої групи проекту «Нова українська школа».
Під час Круглого столу було зібрано пропозиції щодо формування компетентностей для демократичного громадянства у школі від практиків, які працюють в українських навчальних закладах, застосовуючи підходи та напрацювання Ради Європи.

Хартія Ради Європи з освіти для демократичного громадянства й освіти з прав людини. Рекомендація CM/Rec(2010)7, ухвалена Комітетом Міністрів Ради Європи 11 травня 2010 р., та пояснювальний меморандум >>>

РАМКА КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ ДЛЯ КУЛЬТУРИ ДЕМОКРАТІЇ:
Контекст, концепції та модель >>>
Дескриптори компетентностей для культури демократії >>>
Рекомендації щодо впровадження >>>