Під час повітряної тривоги у школі: як діяти батькам?

Пам’ятка  для батьків.

 

Будьте впевнені, що діти прямують до укриття, де є все необхідне для їхньої безпеки та комфортного перебування.

Підтримуйте атмосферу взаємоповаги: не турбуйте вчителів без нагальної потреби, адже під час повітряної тривоги вони першочергово дбають про дітей.

Пам’ятайте, що закінчення повітряної тривоги у школі синхронне з повідомленнями від держави, тож діти весь час мають перебувати в укритті.

Поважайте правила гімназії, відповідно до яких може бути заборонено забирати дитину до завершення повітряної тривоги заради дотримання безпеки всіх учасників освітнього процесу.

Якщо під час сигналу тривоги ви перебуваєте на території школи, дотримуйтеся загальних правил евакуації, адміністрація спрямує вас до підготовленого укриття.

Пам’ятайте, під час повітряної тривоги педагог не має права відпустити дитину додому на прохання батьків. 

Важливо також провести роз’яснювальну роботу з дітьми щодо найближчих укриттів на шляху до гімназії, якщо тривога застала дитину зненацька, наприклад, коли вона пішки йшла до гімназії. 

Дитина повинна знати, де на шляху до гімназії розташоване найближче укриття, щоб вона могла там заховатися. Також важливо роз’яснювати дитині основні правила поведінки з вибухонебезпечними предметами: зберігати пильність, уникати підозрілих предметів, не скорочувати шлях до та зі школи.

Якщо ж швидко дістатися до найближчого укриття неможливо, треба скористатися наявними природними або штучними укриттями, зокрема, рельєфом місцевості (балки, яри тощо), заглибленими приміщеннями та спорудами, а якщо такого немає – будівлями і спорудами різного призначення за правилом «двох стін».

Якщо дитина перебуває в громадському транспорті, необхідно залишити транспорт та перейти до найближчого укриття.