Батькам про наркотики 

«Порожнеча душі, якщо вона не може заповнитись внутрішнім змістом завжди знайде зовнішній замінник. 
У старшого покоління це був алкоголь, а нинішній світ підсунув нашим дітям наркотики… Особлива небезпека наркотичних речовин у тому, що поряд з руйнуванням здоров’я та психоемоційної сфери вони згубно впливають на генетичний апарат людини, передаючи свою чорну хвороботворну інформацію майбутнім поколінням; прирікаючи їх ще до народження на страждання. Шановні батьки, запам’ятайте: ніколи не буде занадто рано розпочати розмову про наркотики з Вашою дитиною. Якщо ви вирішите відкласти цю бесіду із сином чи донькою до старших класів, то може трапитися так, що перші експерименти уже відбудуться. Наркотики можуть бути в полі зору уже восьми - дев’ятирічної дитини. До цього страшного знайомства їх штовхає звичайна цікавість. Ми, батьки, повинні завчасно попередити цю цікавість і доступно пояснити, що таке «наркотик» та якими бувають наслідки від його вживання. Дитина повинна запам’ятати: не можна навіть пробувати наркотики. Це повинно засвоїтись так само, як не можна гратися з вогнем або кидати м’ячем на проїжджу частину дороги. 

Розкажіть їй про те, що: 
•наркотики більш небезпечні для дітей, ніж для дорослих; 
•у дорослих залежність проявляється через роки, а у дітей може з’явитися і через кілька тижнів; 
•між наркоманією і палінням існує тісний зв'язок: серед наркоманів до 91% тих, хто палить або палив тютюн; 25% дітей, що палять, зберігають цю звичку на все життя; 
•хто в дитинстві і юності не зваблювався цигарками, як правило, і не починають палити. Схильність до наркотиків у кожного виявляється по-різному. Тому єдиним захистом від розвитку такої залежності є відмова від спроби вживання наркотичних речовин. 

Поради психолога 

Якщо твої наміри на рік – сій жито, 
на десятиліття – сади дерево, 
на віки – виховуй дітей 
(Народна мудрість)