2021-2022 навчальний рік 

   Завдяки активній участі членів самоврядування в підготовці та проведенні традиційних свят гімназії, виховних і урочистих заходів, Рада старшокласників має міцну підтримку адміністрації, педагогічного колективу та набула неабиякої популярності серед учнів.

     Учні продовжили співпрацю із благодійними організаціями. Так щороку в гімназії проходить Тиждень самоврядування, в рамках якого учні гімназії організовують і проводять творчі акції, проекти, конкурси, виховні заходи, здобувають теоретичні і практичні навички та уміння управлінської діяльності. Крім того, вони беруть участь і здобувають перемоги не тільки у шкільних, а й у районних та міських заходах. Але найбільшим досягненням Ради старшокласників можна вважати подання до громадського бюджету «Лідерського проєкту», який допоможе втілити у життя популяризацію діяльності лідерів учнівського самоврядування та дозволить виховувати майбутніх лідерів нашої держави в більш комфортному освітньому середовищі. Також у 2021-2022 році лідери самоврядування відвідали притулок для тварин «В добрі руки».  

 У 2020 -2021 навчальному році проводиться проект «Урок мужності», в рамках проекту учні гімназії зустрічаються з воїнами АТО та беруть участь у лекціях та майстер-класах з патріотичного виховання.

      Протягом 2020-2021 навчального року представники Ради учнівського самоврядування гімназії брали активну участь у таких районних та міських заходах: «Інтелект-турнір», районних челенджах та флешмобах на підтримку екології «Ми за чисте майбутнє», участь в проекті «Здорове людство».  

    

2019-2020 навчальний рік 

   Протягом перших двох тижнів у гімназії проходив «Олімпійський тиждень - 2019» Представники Ради учнівського Самоврядування гімназії брали активну участь у проекті "Evorank".

     Учні продовжили співпрацю із благодійними організаціями. Так у жовтні Рада учнівського самоврядування, за підтримки адміністрації гімназії, організувала та провела ярмарок до Дня козацтва «Козацькі забави», вилучені кошти були передані до Військового шпиталю на лікування поранених бійців АТО. 

 Також у 2019 році самоврядування активно підтримало проект «Діти-дітям», учні відвідували, передавали іграшки та солодощі у Святошинський будинок інтернат. Лідери Учнівського самоврядування не залишили без уваги безпритульних тварин. 

      5 жовтня до Дня козацтва гімназисти брали участь у патріотичній грі "Козак-квест". 

     29 листопада учні самоврядування гідно представили гімназію №172 "Нивки" та зайняли І місце на "Інтелект-турнірі 2019"

     3 грудня учні 8-11 класів провели "Панельну дискусію" з екології в рамках районного проекту "Еко-хвиля 2019".  Щорічно із 02 грудня по 06 грудня в гімназії пройшов тиждень самоврядування. 

    


Кодекс честі учня 

Вчитися не заради оцінки, а для здійснення гуманних, патріотичних цілей і досягнень. 
Направляти свою навчальну діяльність на глибоке оволодіння знаннями з основ наук, бути ініціативним,самостійним, найповніше виявляти себе. 
Дотримуватися вимог школи, правил внутрішнього розпорядку, гідно вести себе. 
Бути ввічливим у спілкуванні з товаришами, учителями, старшими людьми, шанобливо ставитися до батьків. 
Турбуватися про молодших. 
Виявляти милосердя.
Дбати про пристойний зовнішній вигляд, власну гігієну. 
Не допускати куріння, не вживати спиртних напоїв, наркотичних засобів. 

 Завдання учнівського самоврядування

  1. Формувати в учнів яскраві особистісні та лідерські якості, сприяти більш повному самовираженню та самореалізації учнів.
  2. Допомогати у вирішенні проблем навчання, спілкування; виховувати почуття єдності з колективом гімназії.
  3. Виховати в учнів почуття відповідальності за покладені на них обов’язки.
  4. Формувати високу громадянськість.
  5. Виховати в учнів почуття гідності, самоповаги.
  6. Задовольняти потреби в ініціативності, розвивати вміння приймати рішення, здійснювати творчий пошук.
  7. Формувати згуртованість колективу учнів як класу, так і гімназії в цілому.

 Принципи діяльності учнівського самоврядування

Активне співробітництво органів самоврядування з дирекцією, педагогами гімназії, громадськістю в різних сферах життя, навчання.
Постійний зв’язок представників органів самоврядування з учнівською громадськістю.
Доцільність та ефективність роботи.
Чіткий збалансований розподіл обов’язків.
Взаємоповага, взаємопідтримка, доброзичливий взаємоконтроль.
Свідоме ставлення до громадської діяльності.
Постійний пошук нових форм функціонування органів самоврядування та форм діяльності самоврядування.

 Поради з самовиховання
Хто, як не ми? Коли, як не зараз? 

  1. Коли берешся за будь-яку справу, подумай: який результат повинен отримати. 
  2. Берись за справу сміливо і не відступай, поки її не виконаєш. Якщо в кінці тижня або цього дня залишаються не виконаними один чи два запланованих тобою пункти, перепиши їх у план на наступний тиждень(наступний день). 
  3. Візьми собі за правило обов’язково аналізувати: чому саме ти не виконав той чи інший пункт. Намагайся сам усувати причини невиконання. Спочатку це вважатиметься важким, але з часом ти зрозумієш,що головне – це правильно оцінювати свої сили і не гаяти марно часу. 
  4. Ніколи не практикуй перенесення виконання справи на наступний день. Приступай до виконання запланованого одразу ж без зволікань. 
  5. Не роби жодних попускань, навчися своїм примхам відповідати коротко, але твердо –"ні”. 
  6. Навчися сам собі наказувати, будь до себе непохитним,але став перед собою завдання реальні, ні в якому разі "не заривайся”, бо не спрацює внутрішній наказ ”Так треба”, "Я мушу”. 
  7. Спробуй проаналізувати: на що ти переважно витрачаєш свій вільний час? 
  8. Твій організм здатий до тривалих навантажень, але, щоб уникнути стомлення, переборюй втому, змінюй види діяльності протягом дня. 
  9. Приймаючи на себе будь-яке завдання, навчися слухати уважно вказівки дорослих. Користуйся нотатками, щоб нічого не пропустити повз увагу і зберегти час.